Śruby, nakrętki, podkładkiNarzędzia ręczne, pneumatyczne i osadzaki gazoweKotwy chemiczne i metalowe - technika kotwieniaNity i nitonakrętki

Nity

Nit standard - łeb płaski

nit standard łeb płaskiDo montażu elementów z blach cienkościennych. Montaż wymaga wcześniejszego nawiercenia. Otwór montażowy powinien być o 0,1 mm większy od średnicy nita. Do montażu stosuje się narzędzia ręczne lub mechaniczne. Rozmiar nita dobieramy według ogólnej zasady.
Czytaj dalej

Nit szczelny - łeb płaski

nit szczelnyNity szczelne znajdują zastosowanie, gdy połączenie powinno być wodoszczelne lub gazoszczelne. Aby zapewnić szczelność otworu po nitowaniu, należy zwrócić szczególną uwagę na dokładność wiercenia otworu w materiale podłoża.
Czytaj dalej

Nit aluminiowy, rowkowany, łeb płaski

Nit aluminiowy, rowkowany, łeb płaskiNit aluminiowy do mocowania w drewnie i innych miękkich/włóknistych materiałach bazowych. Odpowiedni do stosowania w otworach ślepych (nieprzelotowych).
Czytaj dalej

Nit aluminiowy, rozprężny, łeb płaski

nit rozprężny łeb płaskiIdealny do łączenia miękkich i kruchych materiałów, takich jak tworzywa sztuczne, kauczuk, kompozyty epoksydowe wzmocnione włóknami szklanymi czy laminaty.
Czytaj dalej

Nit aluminiowy, trebol, łeb płaski

nit aluminiowy, trebol łeb płaskiWłaściwości rozkładania obciążenia sprawiają, że nit ten idealnie nadaje się do stosowania w materiałach łamliwych, kruchych i bardzo miękkich.
Czytaj dalej

Nit z łbem poszerzanym

nit z łbem poszerzanymZnajduje zastosowanie, gdy cienkie lub podatne na uszkodzenia materiały są mocowane do sztywnego podłoża. Duży kołnierz jest także przydatny do przykrywania powiększonych otworów lub szczelin w górnym komponencie.
Czytaj dalej